Kto jest autorem słów…

Aktywność polityczna to czynna postawa ludzi w umacnianiu ustroju socjalistycznego, w usprawnianiu władzy politycznej, usuwaniu przeszkód w jej prawidłowym funkcjonowaniu, a zarazem oddziaływanie na otoczenie społeczne celem ukształtowania postaw innych ludzi, postaw popierających czynnie istniejący porządek społeczno-polityczny.”

Odpowiedź:

A) Osękowski Czesław

B) Czesław Osękowski

C) Ktoś Inny

Wiecie co zrobić z prawidłowymi odpowiedziami. A jeżeli nie wiecie, która odpowiedź jest prawidłowa, to sięgnijcie do: “Przeglądu Lubuskiego”, 1982, nr 2/3. Znajdziecie tam tekst, który zaczyna się na stronie 31. a kończy na 46., pt. Aktywność społeczno-polityczna osadników wojskowych.

Powodzenia!

3 Responses to “Kto jest autorem słów…”

1. 07/01/2009 at 13:20, uniwersytetowczyni says:

ojojoj, ale numer!

2. 14/01/2009 at 11:33, muminek says:

ciekawe, co Osękowski rozumiał pod pjęciem: “usuwaniu przeszkód”.
    Czyżby chodziło o “kampanię zwartych oddziałów, dużo czarnych worków” jak to mawiali klasycy polskiego filmu?

3. 14/01/2009 at 11:34, muminek says:

*kompanię