dr hab. prof. UZ Lilianna Kiejzik

Nasze niezawodne wiewiórki odkryły link:

http://www.ifil.uz.zgora.pl/index.php?id=56,58,0,0,1,0

Jest to oficjalna cefałka Dyrektor Instytutu Filozofii UZ, Pani prof. Lilianny Kiejzik.

Kolejne szczeble kariery Pani profesor zaliczała na Uniwersytecie w Rostowie:

1981 – magisterka

1987 – doktoracik

1998 – habilitacja

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że w już latach osiemdziesiątych Pani profesor – jak informuje – studiowała w Rosji.

Dla tych, którym się nie chce otwierać link, cytujemy:

“Wykształcenie:

1981 – magisterium ze specjalności “Historia filozofii” na Wydziale Filozoficznym Państwowego Uniwersytetu w Rostowie nad Donem (Rosja) (specjalizacja – historia filozofii). Tytuł pracy: “Ewolucja koncepcji wiedzy u Michela Foucualta”.
1987 – doktorat ze specjalności “Filozofia i Socjologia” na Wydziale Filozoficznym Państwowego Uniwersytetu w Rostowie nad Donem (Rosja). Tytuł pracy: “Przeciwstawność problematyki człowieka w filozofii Marksowskiej i filozofii francuskiego strukturalizmu” (promotor: prof. zw. dr hab. Wsiewołod E. Dawidowicz; recenzenci: doc. dr Galina M. Fedoriuk, prof. dr hab. Evgenij J. Rieżabiek).
1998 – habilitacja ze specjalności “Filozofia kultury” na Wydziale Filozoficznym Państwowego Uniwersytetu w Rostowie nad Donem. Tytuł pracy: “Idee kulturologiczne Włodzimierza Sołowjowa” (kolokwium habilitacyjne 21.05.1998 r. Recenzenci: prof. dr hab. A.T. Pawłow, prof. dr hab. W.P. Jakowlew, prof. dr hab. L.W. Riabowa.
Stopień zatwierdzony przez Państwowy Wyższy Komitet Atestacyjny Rosyjskiej Federacji decyzją z dnia 27 listopada 1998 r. Nostryfikacja przez Ministerstwo Edukacji narodowej dnia 06.01.1999 r. DZW-5/0821/MO/99.”

Wytłuszczenia w tekście to dzieło Redakcji. Kolegium redaktorskie zgodnie orzekło, że istnienie Rosji w latach osiemdziesiątych warte jest nie tylko odnotowania, ale przede wszystkim podreślenia grubą krechą. Tylko jeden z redaktorów zgłosił votum separatum. Jest on zdania, że Pani profesor miała na myśli Rosję Romanowów.

Written by:

3 Responses to “dr hab. prof. UZ Lilianna Kiejzik”

  1. 13/11/2008 at 22:50, Kazik says:

    Coś marniutkie zainteresowanie waszymi “rewelacjami”…A i Wam samym pomysły się już chyba skończyły?

  2. 24/01/2009 at 14:14, Wojciech Żełaniec says:

    Kpina z życiorysu prof. Kiejzik trochę mało śmieszna, bo nie jest wcale jasne, że Rosja nie istniała w latach 80. XX wieku. Związek Radziecki, chociaż w skali życia ludzkiego trwał bardzo długo, był jednak z punktu widzenia historii tworem efemerycznym, krótkotrwałym. Był on też jednym z form istnienia państwa rosyjskiego, które rozwinęło się z Księstwa Moskiewskiego (XIV w. jako okres krystalizowania się państwowości). Uczoną, grecko-lacińską nazwę “Rossija” wprowadził dopiero Piotr Wielki na początki XVII w. — dopiero, ale to znacznie dlużej, niż między 1922 a 1991. Przedtem mówiono “Ruś” albo “Moskowia”. W wielu krajach mówiono też w tym okresie “Rosja Radziecka”, “Soviet Russia” itp. Nie trzeba się tak bardzo sugerować bierzącą polityką, o wielu wybitnych Niemcach sprzed r. 1871 mówimy, że żyli w Niemczech, mimo że Niemiec do tej daty jako państwa nie było. Tak samo wielu z Państwa jedzie do “Anglii”, mimo, że Anglii jako państwa też nie ma (od 1707 r.!)

    Pozdrowienia z Bonn (stolicy Arcybiskupstwa Kolonii w latach 1268-1803)

  3. 25/06/2009 at 21:57, Wojciech Żełaneic says:

    Ciekawe, że nikt z Państwa nie zauważył błędu ortograficznego w moim poprzednim poście… . Z wiekiem popełniam ich coraz więcej, podobnie jak mylę końcówki i czasem szyk słów. Z wiekiem ośrodki mowy się dezintegrują; to dla Państwa jako młodych czy bardzo młodych straszna jeszcze abstrakcja.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*

 
statystyka