Johannes Kepler nową nadzieją dla UZ

JM rektor prof. Czesław Osękowski – jak donosi lokalna gazetka otrzymał kolejną nominację. Nie, nie, to jeszcze nie nominacja noblowska, ale nominacja do Rady ds. Realizacji Form Przestrzennych w Zielonej Górze.

Od tej chwil Czesław będzie głowił się nie tylko nad tym, jak oddłużyć Uniwersytet Zielonogórski, jaki kolor elewacji wybrać dla kolejnych uniwersyteckich gmachów, oraz nad tym czy Korwin-Mikke aby na pewno zauważył jak to on bił mu brawo. Te błahostki odejdą na boczny tor, gdyż najwspanialszy ze wspaniałych: prof. Czesław Osękowski będzie w ramach Rady prowadził ożywioną dyskusję na temat: jakiego pomnika brakuje Zielonej Górze i w którym dokładnie miejscu.

Rada ma nie tylko do dyspozycji 200 tys. peelenów, ale rada ma ambicje by pomniki Bachusa / Winiarki (ta kwestia ma być jeszcze przedyskutowana) były naturalnej wielkości. Oprócz 200 tys. i ambicji rada ma coś jeszcze: ma Czesława, który wyraził życzenie, by przed jego nowym, wypicowanym, błyszczącym rektoratem stanął pomnik Johannesa Keplera.

Plotka głosi, że naturalnej wielkości Kepler odlany z brązu, który stanie przed rektoratem, w jednej dłoni będzie trzymał magiczny przyrząd zwany: stella octangula, którego niewyjaśniona do tej pory aura, będzie oddziaływała energią kosmiczną na centralny ośrodek nerwowy lubuskich mędrców. Ta sama plotka głosi, że Kepler z brązu, na wypadek gdyby jakaś siła woli, desperacji, jakieś horror loci tchnęło w niego życie i zechciał uciec, zostanie przykręcony do żelbetowego postumentu metrowymi śrubami.

Redakcja jest przekonana, że oczywiście o ile plotki okażą się prawdziwe oraz pod warunkiem, że śruby okażą się wystarczająco silne dzięki pomnikom rozwiąże się ten worek z Noblami dla wybitnych badaczy z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

2 Responses to “Johannes Kepler nową nadzieją dla UZ”

1. 21/11/2008 at 10:09, perdido says:

na razie mamy dwóch grupowych bohaterów, dwa instytuty: politologii i filozofii. lepiej zmieńcie nazwe, bo obrabiacie tyły tylko dwóm jednostkom a nie uczelni. jak tam jest w mysiej norze? głęboko schowani? koleżanki redakcyjne już od nauki wały na brzuchach utuczone mają? dobrze że jesteście, mam możliwość z rana posmiać się z buractwa tworzącego te strone. najpierw to piszecie, a potem w pracy w pas zginacie sie przed tymi którym dupy atakujecie? heheehe… no to macie szansy na kariery, wsze koleżanki nawet większe, wystarczy tylko żeby usta szeroko rozchylały i brały w te usta, co im nauka daje, buahaha

2. 21/11/2008 at 12:58, Jorge says:

Pomysł z pomnikiem Keplera świadczy o tym, że rektor zaczął poważnie myśleć o podniesieniu poziomu na UZ -ecie. Być może świadczy to nawet o tym, że wcześniej zapoznał się z dziełem Frazera “Złota gałąź”, a zwłaszcza z rozdziałem o magii sympatycznej (co dobrze by świadczyło o poziomie zielonogórskiej humanistyki, na która tak tutaj niektórzy narzekają:-)), które to dzieło mogło go zainspirować do poszukiwania niekonwencjonalnych rozwiązań. W ten sposób możemy wkrótce spodziewać się wysypu Keplerów na wydziałach Uzetu, co będzie jednocześnie stanowiło dowód na prawdziwość i skuteczność magii. No chyba, że nie.