Uniwersytet Zielonogórski na YouTube

Czytelnicy brukowca pamiętają zapewne niedawne doniesienie o kolejnej rewolucji naukowej, która odbywa się na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz o tym, jak to kilku studentów sfilmowało ukrytą kamerką ów unikalny proces a następne opublikowało na YouTube.

Pisaliśmy o tym zdarzeniu zupełnie niedawno.

Dzisiaj zaniepokojeni czytelnicy z rejonu Olsztyna wysłali do redakcji majla ze skargą, że link, który podaliśmy w redakcyjnej notatce opisującej ów naukowy przełom na UZ nie działa. Naczelny osobiście sprawdził zgodność treści skargi ze stanem faktycznym i okazało się, że czytelnicy z Olsztyna mają rację. Serwis YouTube usunął film uwieczniający trud dydaktyczny pewnej pani, która z pozytywistycznym zacięciem na lekcji programowania w języku C+ starała się studentów pierwszego roku studiów informatyki UZ nauczyć rysowania znaku: &. Jako powód usunięcia podano: Naruszenie warunków korzystania z serwisu.

Redakcja wysłała do administracji serwisu YouTube zapytanie o to, jakie warunki korzystania z serwisu zostały naruszone z chwilą publikacji tego wybitnego dzieła równie wybitnych studentów UZ. O odpowiedzi administratorów portalu oczywiście poinformujemy.

Jesteśmy pewni, że moderacja tego filmiku nie miała żadnego związku z podnoszeniem jakości świadczenia usług edukacyjnych na Uniwersytecie Zielonogórskim. Może nie wszyscy w redakcji są tak samo pewni, ale na pewno pani Jadzia. Ona wierzy we wszystko.