jest dobrze, jest dobrze, jest dobrze, jest dobrze

Pozycja Uniwersytetu Zielonogórskiego w ogólnopolskich rankingach uczelni akademickich systematycznie spada. Obecnie Uniwersytet Zielonogórski zajmuje 56. lokatę. Dziwi się temu Rzecznik Prasowy UZ magister Ewa Sapeńko dziwi się, bo za to ma płacone. Dziwi się także Najlepszy Magnificencja Świata prof. Czesław – dziwi się, bo rektorowi nie wypada się nie zdziwić w takiej sytuacji.

Nie dziwi się jednak redakcja brukowca. Rankingowe niziny, na których znalazł się Uniwersytet Zielonogórski nie zdziwiły także Pani Jadzi. Zapewne też studenci się nie dziwią i pracownicy UZ. Nie dziwią się, bo czemu tu się dziwić?

2 Responses to “jest dobrze, jest dobrze, jest dobrze, jest dobrze”

1. 15/05/2009 at 12:54, Jorge says:

Cytat z tegoż artykułu: Komisja (PAKA) może wydać jedynie trzy rodzaje oceny – pozytywną, warunkową lub negatywną. To oznacza, że jeżeli na socjologii na UJ i na UZ wydała taką samą pozytywną ocenę, to jakość kształcenia na tych kierunkach jest podobna – tłumaczy Sapeńko.

Urzekające:-).

2. 16/05/2009 at 13:26, Jorge says:

Kolejny urzekający cytat z miesięcznika uniwersyteckiego (marzec/kwiecień): Nawet jeżeli Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej czy Polsko Japońska Szkoła Wyższa Szkoła Technik Komputerowych (najlepsze akademickie niepubliczne!) są daleko za nami, to w świadomości zielonogórskich maturzystów tylko potwierdzi się to, że jesteśmy uczelnią drugiej kategorii. A to przekonanie z uporem godnym lepszej sprawy, utwierdzają w mieszkańcach naszego regionu lokalne media. Przecież najlepsze uczelnie są na początku rankingu!

Co za pech! W tym roku te szkoły jednak wyprzedziły UZ w rankingu Perspektyw pomimo wąskich specjalizacji i krótkiego żywota. Swoją drogą należy pogratulować wysokiej samooceny autorowi z UZtu:-).