za miesiąc pierwsza podróż w czasie!

Kilka dni temu w lokalnej gazetce można było przeczytać o nowych technologiach i o Uniwersytecie Zielonogórskim. Wbrew pozorom i na przekór oczekiwaniom zawistników nie był to materiał satyryczny, ale profesjonalny felieton rasowego dziennikarza.

Czytając o „nowych patentach”, o „nowych technologiach” i o tym, że „efektami badań naukowców z UZ interesują się już największe europejskie koncerny” należy się co chwilę szczypać w udo upewniając się, że to nie jest sen. Warto od czasu do czasu spojrzeć na stronę tytułową gazety, by upewnić się, że czyta się poważną gazetę a nie thriller Science Fiction zwłaszcza, gdy czyta się zapewnienia Pana Inżyniera Doktora Dyrektora Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii UZ. Otóż Pan Doktor Dyrektor Roman Kielec zapewnia: Dysponujemy nie tylko świetnie wyposażoną bazą laboratoryjną, ale też bazą ekspertów

Dowód na to, że nie jest to opowieść Science ani Fiction ale oparta na faktach historia o Uniwersytecie Zielonogórskim i jego Ekspertach odnaleźć można w Systemie Komputerowej Ewidencji Publikacji (SKEP).

Pan Doktor Dyrektor Roman Kielec w ciągu ostatnich czterech lat na swoich patentach, nowych technologiach, innowacjach, odkryciach naukowych, publikacjach itp. dorobił się astronomicznej sumy 19,69 punktu. Analizując ten jakże imponujący dorobek naukowy Doktora Dyrektora rzuca się w oczy inny aspekt twórczości Eksperta – z 41. pozycji bibliograficznych tylko siedem napisał samodzielnie. Reszta to produkt pracy zespołowej.

Redakcja gratuluje tak udanej pracy zespołowej! Pani Jadzia prosiła przekazać, że ona też lubi zespołowo.