pączuszek, cukiereczek a na deser nagroda

osekowski_i_znpWszyscy pamiętamy prostą acz w swej istocie bardzo nowatorską klasyfikację związków zawodowych, którą przedstawił lubuskiemu światu nasz najmądrzejszy lubuski profesor Czesław Osękowski. Dumając nad sprawozdaniami pokontrolnymi z NIK i Ministerstwa wymyślił sobie, że związki zawodowe dzielą się na dobre i złe. Genialne – nieprawda?

Rektorska myśl natychmiast podchwycona została przez najwybitniejsze umysły ziemi lubuskiej – m.in. przez Prezesa Zarządu Związku Nauczycielstwa Polskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim, Pana doktora inżyniera Krzysztofa Łasińskiego. Dodajmy, że pan Łasiński i jego drużyna stoją po jasnej stronie mocy.

Nawiązując do oficjalnej interpretacji zdarzeń przedstawionych w sławnym już liście otwartym Rektora Czesława, prezes Łasiński w imieniu lokalnych zetenpowców, stwierdził co następuje:

(…) Dbając o zagwarantowanie miejsc pracy i płacy dla wymienionych pracowników Zarząd ZNP poparł działania naprawcze JM Rektora (…) Kierowanie Uniwersytetem wymaga podejmowania trudnych, niepopularnych decyzji. W działaniach obecnych władz UZ dostrzegamy wielkie zaangażowanie i troskę o losy Uniwersytetu Zielonogórskiego (…) Zarząd ZNP zapoznał się ze sprawozdaniami finansowymi Uniwersytetu, które są dostępne na oficjalnych stronach internetowych. Wynika z nich jednoznacznie, że sytuacja Uczelni systematycznie poprawia się (…) Brak podwyżki wynagrodzeń był koniecznością. (…) Powinniśmy zadać pytanie, co jest lepsze dla pracownika podwyżka – czy gwarancja zatrudnienia? (…) Zarząd ZNP nie może zgodzić się z opiniami innych uczelnianych związków, że Rektor nie działa dla dobra pracowników, ponieważ tylko odpowiedzialne działanie jest gwarancją utrzymania Uniwersytetu. (…) Zgodnie z przyjętymi zasadami każdy zatrudniony powinien dbać o dobre imię Uniwersytetu Zielonogórskiego. W opinii Zarządu ZNP niedopuszczalne jest pisanie do Ministerstwa (…)Należy się zastanowić, czy warto prowadzić polemikę na temat funkcjonowania naszej Uczelni na forum krajowym, czy też podjąć działania w celu utrzymania Uniwersytetu (…) Prezes i Zarząd ZNP zwraca się z apelem do wszystkich zatrudnionych o poparcie działań naprawczych prowadzonych przez JM Rektora prof. Czesława Osękowskiego (…)

[skróty i wyróżnienia w tekście od redakcji]

Redakcja brukowca chciała wznieść radosny okrzyk Hurra!, ale pani Jadzia okazała się być szybsza. Podrzuciła naczelnemu kwity, z których wynika, że w ramach tzw. oszczędności na wielką skalę prezes ZNP dr inż. Łasiński przyjął w tym roku prosto z rektorskich łapek nagrodę za wybitne i – w co nie wątpimy – zasłużone osiągnięcia organizacyjne. Jesteśmy przekonani, że podobne wyróżnienie czeka Pana Prezesa a kto wie – może cały zarząd – w przyszłym roku.