na kogo wypadnie, na tego bęc!

Tym razem nowego uniwersyteckiego niUZa mamy dla pracowników administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego. Uprzedzamy – nie chodzi o podwyżki; nie będzie też nowych przygotowań do przyjazdu purpurata; nie będzie kruchych ciasteczek ani paluszków. Będą za to zwolnienia.

Decyzją  Nr 377 w sprawie restrukturyzacji zatrudnienia pracowników niebędących nauczycielami akademickimi. Senat uznał za konieczne przeprowadzenie restrukturyzacji zatrudnienia w grupie pracowników niebędących nauczycielami akademickimi, mającej na celu obniżenie kosztów funkcjonowania Uniwersytetu i dostosowanie rocznej wysokości kosztów osobowych ponoszonych na realizację zadań związanych z kształceniem studentów studiów stacjonarnych, uczestników stacjonarnych studiów doktoranckich i kadr naukowych wraz z odpisami na ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia na rzecz pracowników do poziomu nie przekraczającego 80% dotacji z budżetu państwa na działalność określoną w art. 94 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. Nr 164, poz. 1365 z p.zm.). W niniejszej uchwale zostały ustalone zasady określania liczby etatów pracowników niebędących nauczycielami akademickimi w pionach rektora, prorektorów, kanclerza i na wydziałach.

Redakcja tym razem cieszy się. Nie cieszą nas zwolnienia, ale to, że po tylu latach Senatorzy z Uniwersytetu Zielonogórskiego „uznali za konieczne przeprowadzenie restrukturyzacji zatrudnienia w grupie pracowników niebędących nauczycielami akademickimi”. Długo zielonogórscy mędrcy dowodzeni przez genialnego rektora Czesława dojrzewali do tej decyzji. Prawie dwie kadencje nie poszły na marne. Jak to się mówi – lepiej późno niż wcale. Gratulujemy! Pani Jadzia proponuje pracownikom administracji, żeby zamiast martwić się na zapas ustawili się w kółeczku i zabawili się w wyliczankę „Entliczek, pentliczek, czerwony stoliczek na kogo wypadnie na tego bęc!”

2 Responses to “na kogo wypadnie, na tego bęc!”

1. 27/06/2011 at 13:56, Arnold says:

.. ale to zarządzenie jest z marca tego roku. To kiedy zaczną zwalniać administrację? i do kiedy potrwają czystki? czy ktoś wie ?
    przecież na Licealnej to już mało kto został chyba – czy jestem w błędzie ?

2. 19/07/2011 at 17:18, Ktoś Tam says:

wszyscy marudzą i marudzą a tym czasem na Uniwersytecie Zielonogórskim trwa rekrutacja na nowy rok akademicki. Na plakatach widnieje napis "uniwersytet zielonogórski i aż 42 kierunki donikąd"  Tym powinna zająć się wasza gazetka a nie głupoty wypisywać!!! ;)))