kalendarium lubuskie

Lokalna gazetka sporządziła osobliwe kalendarium dla daty: 22. III. Otóż ten dzień w historii świata obfitował w następujące wydarzenie o charakterze przełomowym.

Cytujemy:

1841 – w Wilkanowie koło Zielonej Góry spadł meteor Grünberg.
1842 – w Paryżu zmarł Henryk Beyle – Stendhal, pisarz francuski, który w 1813 krótko mieszkał w Głogowie i Żaganiu. Żył 59 lat.
2005 – prof. dr hab. Czesław Osękowski został wybrany na rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Redakcja jest przekonana, że rektorowstąpienie najmądrzejszego na całym świecie prof. Czesława równać się może tylko z efektem wywołanym przez zetknięcie się z powierzchnią ziemi rozpędzonego meteoru wielkości 10. polskich stadionów narodowych, których jeszcze nie wybudowano.

Jednocześnie proponujemy następujące kalendarium dla daty: noc z 6-7. IV

W nocy z 6-7.IV:

1483 roku urodził się Rafael, włoski malarz i architekt (zm. 1520)
2009 roku we Włoszech miało miejsce trzęsienie ziemi
2009 roku prof. Czesław Osękowski, rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego o godzinie 23.53, śpiąc spokojnie w swoim łóżku, przewrócił się na drugi bok.

One Response to “kalendarium lubuskie”

1. 14/04/2009 at 13:50, Jorge says:

Może w jednym ze światów mozliwych, które lokalna gazetka już antycypuje, wybór JM Rektora będzie miał przełomowe znaczenie dla tej części świata. Co najmniej dla tej części:-). A poza tym, co szkodzi podlizać się “lokalnemu liderowi”, a nóż sypnie groszem przy okazji reklamy UZ.