kiedy filozofowie zielonogórscy mysleć zaczynają

Kiedy lubuscy filozofowie zaczynają myśleć znaczy, że nadchodzi jakaś katastrofa naturalna albo że jest tuż po i właśnie trwa spór o liczbę ofiar.

Na przykład pracownik Instytutu Filozofii UZ, dr Jacek Uglik antropolog zielonogórskiej ligi żużla po latach przemyśleń, studiów i analiz; po hektolitrach wypitej kawy, po trzech kontenerach wypalonych papierosów – wymyślił taką oto myśl na temat genezy zła:

Po latach przemyśleń różnych nad kwestią zła, przemocy i agresji, żywię przekonanie, że ich źródłem jest brak należytego wychowania.

Redakcja zamilkła. Naczelnemu odebrało mowę. Tylko Pani Jadzia miała coś do powiedzenia: A to się chłop namyślał.

9 Responses to “kiedy filozofowie zielonogórscy mysleć zaczynają”

1. 02/07/2009 at 18:41, student says:

Cześć. Ja mam taką propozycję. Tylko nie wiem czy Pan doktor Uglik się zgodzi. Możecie wybrać się zespołowo na konsultacje do Instytutu Filozofii, gabinet 227 i jestem przekonany, że dowiecie się o roli kategorii wychowania w odniesieniu do problemu genezy zła. Dowie się o tym redakcja co zamilkła i niewykształcony naczelny co mu ręce opadły 🙂 Zastanawialiście się nad tym, że może jesteście po prostu dyletantami [że głąbami! :)] Sam od siebie mogę podać inne ważne kategorie w odniesieniu do tego problemu: diabeł – on odpowiada za zło [to dla was specjalnie :)], natura człowieka [tutaj Hobbes].

2. 03/07/2009 at 10:45, Jorge says:

I co Naczelny? Pójdziesz do dra Uglika na konsultacje:-)? Może przy pomocy super nowoczesnych metod wychowawczych zdoła on wypędzić z Ciebie Diabła i tak ostatecznie problem zła zostanie rozwiązany. Augustyn Aureliusz wraz z Leibnizem i Kantem zzielenieją z zazdrości, gdziekolwiek obecnie przebywają:-).

3. 10/07/2009 at 09:34, Walencjusz says:

A po co miałby iść do tego c****a na konsultacje???? Jemu ani Augustyn, ani Leibniz ani Kant nie pomoże. Bo myślenia i historii filozofii nie nauczyłby go nawet Hegel.

4. 11/07/2009 at 20:41, kefir says:

Proponuję mimo wszystko zachować nieco kultury i nie być wulgarnym. Tym bardziej, że takiego Walencjusza który po pierwsze jak tchórz atakuje zza węgła dzisiaj łatwo można ustalić i podać do sądu za obrażanie, a po drugie swoim wpisem sam siebie przedstawia jako cepa. Jak masz trochę odwagi Walencjuszu to powiedz doktorowi osobiście co o nim myślisz:) Brzydzę się takimi tchórzliwymi ludźmi jak ty! A poco Naczelny ma iść na konsultacje? Żeby przekonać się, że się ośmieszył. Z problemem zła nie zmagali się tylko metafizycy ale i materialiści. Więc traktowanie jako wyroczni Leibniza czy Augustyna (co robi Jorge) w odniesieniu do problemu zła jest infantylne. Tak czynią tylko absolwenci KULu.

5. 01/02/2010 at 12:43, student says:

NO widać młody doktorek a znęca sie nad studentam … Mówią: “Tak to jest jak ktoś na studiach był dręczony to teraz trzeba sie odwdzięczyć na kims innym” a co do filozofii to kontemplować i dumać kazdy umie. Panie Jacku gdyby zrobić forum u Panu to by można stworzyć nowy tręd filozoficzny… pozdrawiam Studentów

6. 02/02/2010 at 23:45, student 2 says:

panie Jacku, proszę od nas ucałować Liliannę

7. 14/02/2010 at 20:39, bolek says:

“tręd”??? hehehe, powinni cię wyrzucić głąbie

8. 15/02/2010 at 09:26, bolek says:

ten niby-student, który piszę “tręd” nigdy nie powinien studiować. a studiuje! zagwozdka! i jeszcze uważa, że się go krzywdzi!!!

9. 13/01/2013 at 22:01, hiob says:

to uglik zyje ?