erystyka

Cytat: Zamknięcie akademika “U Lecha” nie jest decyzją moją, zaakceptowano ją na kolegiach i podczas senatu uczelni. Uniwersytet ma zbyt wiele obiektów, a tymczasem liczba studentów spada. Stajemy przed trudną sytuacją. W dobie kryzysu i cięć w budżecie musimy wybrać, które budynki sprzedać, a które dalej użytkować. Według wytycznych straży pożarnej akademik przy ul. Ogrodowej nie spełnia norm przeciwpożarowych i trzeba przeprowadzić w nim gruntowny remont. Kosztowałoby to kilka milionów złotych. Zdecydowaliśmy więc nie inwestować w stary obiekt i go zamknąć – tłumaczy rektor UZ Czesław Osękowski.Analiza cytatu:

Pan Czesław Profesor Rektor Osękowski: Zamknięcie akademika “U Lecha” nie jest decyzją moją

Kto zawinił? Pan Czesław Profesor Rektor Osękowski wie: zaakceptowano ją na kolegiach i podczas senatu uczelni.

By urozmaicić wywód tenże Pan nakreśli ogólnie sytuację międzynarodową (Poszukiwany poszukiwana): Stajemy przed trudną sytuacją. W dobie kryzysu i cięć w budżecie musimy wybrać.

Odwoła się do utrwalonej w świadomości społecznej niedawnej tragedii (spalonego hotelu robotniczego): Według wytycznych straży pożarnej akademik przy ul. Ogrodowej nie spełnia norm przeciwpożarowych.

Najcenniejsza w wywodzie pozostaje forma pluralis maiestatis:

Stajemy przed
Zdecydowaliśmy więc nie inwestować

Sprzeczność między:
Zamknięcie akademika “U Lecha” nie jest decyzją moją a Zdecydowaliśmy więc nie inwestować.

Redakcja zauważa widoczne postępy w sztuce erystyki. Jedna z redakcyjnych specjalistek od mowy oceniła wypowiedź na dostateczny plus. Pani Jadzia dała pałę. Ale ona się nie zna.
Studentom zaś życzymy powodzenia w poszukiwaniu stancji. Jest lato i póki co można się przespać pod chmurką. Gdy nadejdą chłodniejsze wieczory można rozważyć zagospodarowanie poddasza Rektoratu przy ulicy Licealnej.

3 Responses to “erystyka”

1. 15/02/2010 at 09:29, fakir says:

Nie no wspaniale mądrale! Istniejcie dwa lata, a pod tekstami waszymi mądrymi po jednym komencie, a częstotliwość publikacji postów zatrważająca. Jeden na miesiąc albo i dwa. kariery to wy nie zrobicie

2. 15/02/2010 at 09:33, fakir says:

ale tak to jest, jak za redakcję naprawe robi jedna osoba, któa na dodatek jeszcze pracuje fizycznie. 🙂

3. 22/03/2010 at 15:38, BonBon says:

I bardzo dobrze, że wytyka błędy tym matołom! Niech nie uważają się za święte krowy a wy sie nie podlizujcie tak.