wróżby, gusła i czary

strach na UZBlady strach, trwoga, przerażenie oraz dwudziesta trzecia plaga egipska padły na polskie uniwersytety w tym na Uniwersytet Zielonogórski. Przepowiedziany cztery lata temu rok 2010 jako rok apokalipsy zbliża się nieubłaganie.

Redakcja zasięgnęła profesjonalnej opinii wróżki specjalistki, by dowiedzieć się jaka przyszłość czeka naszą ukochaną uczelnię.

Scenariusz nr 1

Jak wszystko pójdzie źle, to za rok Uniwersytet Zielonogórski przestanie istnieć. Zmieni się w Akademię Humanistyczną lub wracając do korzeni przekształci się w Studium Nauczycielskie. Poza tym wszystko będzie po staremu.

Scenariusz nr 2

Jak wszystko pójdzie dobrze, to za rok Uniwersytet Zielonogórski zmieni się w Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny. Jak nazwa wskazuje na uniwersytecie wszyscy będą zajmowali się wynajdywaniem technologii. I tak, wspólnym wysiłkiem, w roku 2122 w Zielonej Górze odkryta zostanie sztuka czarowania.

Scenariusz nr 3

Jak wszystko pójdzie bardzo dobrze, to jak nie za rok, to na pewno za dwa lata, dzięki staraniom naszego Najwspanialszego z Wspaniałych Profesorów, w Zielonej Górze będzie można nie tylko studiować medycynę i prawo, ale dokotoryzować się w tych dziedzinach.

Oprócz tego habilitować będzie się można na kierunku: wychowanie fizyczne, robótki ręczne, prace w polu.

Redakcja nie uwierzyła wróżce. Wierzymy za to Pani Magister Ewie Sapeńko i jej przepowiedni: „nie ma zagrożenia, że zielonogórska alma mater straci nabytą osiem lat temu nazwę

5 Responses to “wróżby, gusła i czary”

1. 24/09/2009 at 08:14, Michał says:

To jeszcze nic. Z pedagogiki niby można się doktoryzować, ale tak naprawdę od jakichś trzech lat nie można… bo nie przyjmują. Całe szczęście, że na astronomii co roku jest jakieś piętnaście wolnych miejsc!

2. 24/09/2009 at 10:21, kapuś says:

Donoszę uprzejmie, że w tym roku UZ spodziewa się wizyty Państwowej Komisji Akredytacyjnej na różnych kierunkach. Warto zaznajomić gości z problematyką naświatlaną w brukowcu.

3. 27/09/2009 at 11:47, michalina says:

z forum GW (Zielona Góra) http://forum.gazeta.pl/forum/w,73,100653409,,Uniwersytet_w_strachu_Czy_zabiora_szyld_.html?v=2

“Limity przyjęć ??IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl
    Gość: kryzysik 25.09.09, 13:11 Odpowiedz

Niech mi ktoś odpowie na jedną rzecz 🙂

Na stronie :
    Można zobaczyć jakie są limity przyjęć na poszczególne kierunki:)

Natomiast na stronie :
    lord.uz.zgora.pl:7777/dziek_stud/www_student.wykaz_przyjetych
    Można sprawdzić liczbę przyjętych osób:)

I teraz moje pytanie : Dlaczego liczba osób przyjętych(na niektórych kierunkach)
    przekracza liczbę ustaloną przez Rektora??:>

Czy to jest zgodne z prawem,czy limity określa Państwo i później weryfikuje
    liczbę przyjętych??:>”

czy możecie to wyjaśnić?

4. 30/09/2009 at 14:36, pio says:

Ciekawe, Pani mgr nawet nie wie jakie kierunki można studiować na UZ?? Żenada, studiowałem na WNB i żadnej ekologii tam nie było, owszem jako jeden z “x” przedmiotów ale nie jako kierunek studiów…

5. 02/12/2009 at 09:38, Żenada says:

nie ma przeszkód, by WSP była WSP a Politechnika Politechniką.
    Jedynym minusem powrotu do źródeł byłoby zmniejszenie zakresu wpływów rekotra Osekowskiego (dla dobra zielonej góry Osekowski przebolałaby pewnie stratę). Ale jak to mawiają – co dwie głowy to nie jedna i nawet jeżeli chodzi o osoby w sobolach, w zielonej górze przydałaby się jakas mała konkurencja. jakiś drugi rektor.