Ogłoszenia i tłumaczenia

fragment zdjęcia Mateusza CieplińskiegoZielonogórska Gazetka doniosła, że „wczoraj rektor Osękowski ogłosił, że sąd drugiej instancji zmienił wyrok i uznał rozwiązanie umowy z Trojanowskim za zgodne z prawem pracy.

Drugi niUZ z tejże Gazetki dotyczy nazwy. W tej kwestii Nasz Najwspanialszy i Jakże Mądry Rektor także miał pewną myśl, przed której ogłoszeniem nie potrafił się powstrzymać – „Szanse na utrzymanie nazwy są bardzo wysokie, z tym że wymaga to pracy i nie będzie to proste zadanie – tłumaczy Osękowski”

Wróżka zatrudniona na umowę o dzieło w redakcji brukowca miała w związku z powyższym wizję. Uważa ona, że po pierwsze – Trojanowski rozsławi Uniwersytet Zielonogórski przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu. Po drugie – Uniwersytet Zielonogórski jako uniwersytet przetrwa.  Owszem. Ale jakim kosztem.

Pani Jadzia nie mogła się powstrzymać od komentarza. „W tym roku o podwyżkach także będzie można pomarzyć. Mężu, profesor by zarobić na chleb i raty, będzieznowu  całymi dniami chałturzył po okolicznych szkółkach. Szlag trafi pożycie intymne. Sił nie będzie miał bidulek.” – powiedziała.

One Response to “Ogłoszenia i tłumaczenia”

1. 01/10/2009 at 06:47, sarkazm says:

teraz jeszcze pozostało wybudować bibliotekę i Osękowski z czystym sumieniem będzie mógł powiedzieć: “Mission Accomplished”, pod warunkiem, że zna język obcy.
    Studium Językow przestało istnieć. O lektora trudno. Chyba, że curuchna Rektora podszkoli. Udzieli kilku korków, pod warunkiem że nie zostanie zwolniona z uniwerku i nie ustawi się do długiej kolejki osób procesujących się z UZ.

nie pozdrawiam