Czesław i koledzy oszczędzają

prof. Czesław Osękowski “Uważam, że w powyższej sytuacji podwyżka płac w 2009 roku nie była możliwa, spowodowałaby ogromne trudności finansowe uczelni i zaprzepaszczenie czterech  lat żelaznej dyscypliny finansowej. Wiem, że była ona niepopularna, ale konieczna.”.

O tym jak wygląda polityka oszczędności oraz regulacji płac, możecie Państwo dowiedzieć się na stronie internetowej ZZPUZ.

2 Responses to “Czesław i koledzy oszczędzają”

1. 05/02/2011 at 08:37, z UZ says:

oprócz pensji JM Rektor zatrudnia siebie (bo to Rektor zatrudnia pracowników) na etacie w Instytucie Historii. Zatem do uposażenia rektorskiego dodać należy pensję za pracę w Instytucie Historii. Ale to nie koniec. JM Rektor jako pracownik Instytutu Historii UZ jest dodatkowo Kierwonikiem Zakładu Historii Najnowszej. Zapewniam Państwa, że funkcji tej nie pełni honorowo ani na niekomercyjnych zasadach. Za to także dodatkowe pieniążki się należą.

Redakcja powinna ujawnić pensję pracowników UZ zatrudnionych na etatach funkcyjnych – od Kierownika Zakładu, Dyrektora Instytutu na Dziekanach kończąc. Wóczas mielibyśmy bardzie zbliżony do stanu faktycznego obraz realiów ekonomii uniwersyteckiej.

2. 24/03/2011 at 08:28, z UZ says:

no i co? aferka ze zwrotem ministerialnej dotacji rozeszła się po kościach. “Winny się nie znalazł. Nikogo nie pociągnięto do odpowiedzialności” – podobny mechanizm zadziałał podczas zmiany władzy. Ktoś rozliczył ekipę Kisielewicza? Nie. A dlaczego? Ano dlatego, że każda następna ekipa rektorska musiałaby liczyć się z tym, że i oni na końcu zostanie rozliczona z grzeszków władzy. Jak to się mówi: boh pamier, wsjo wasmożno. I tego jesteśmy właśnie świadkami.